Strona 1 z 1

Szycie namiotu na łódkę , przeciekające szwy .

: 17 wrz 2017, o 11:27
autor: Tabor
Uszyłem teraz pokrowiec na łódkę z materiału wodoodpornego . Po kilku minutowego deszczu szwy zaczęły przeciekać a materiał sie poci od środka .Czy takie zaparowanie od lewej strony to norma . Moją łódkę zrobiłem sam ze sklejki i chciałem ja ochronić przed warunkami atmosferycznymi .
Znacie może sposób na uszczelnienie szwów lub klejenie materiału zamiast szycia .
Z tego samego materiału miałem uszyć namiot na stelażu z nierdzewki ale się obawiam że będzie przeciekał tak jak pokrowiec .
Żaden ze znanych mi fachowców nie chce udzielić mi jasnej odpowiedzi to jakaś tajemnica czy co .
Mam szyty kombinezon wodoodporny Daiwy i nic nie przecieka .

Re: Szycie namiotu na łódkę , przeciekające szwy .

: 10 paź 2017, o 15:50
autor: Sebol
Hmm,
na Twoim miejscu spróbowałbym takiego uszczelniacza szwów Nacht Dichter (https://www.farbyjachtowe.pl/uszczelnia ... p-312.html). Marki Yachticon chyba nie trzeba za bardzo przedstawiać. Ich produkty sprawdzają się naprawdę solidnie.
Możesz aplikować bezpośrednio na szwy albo rozprowadzać sobie pędzelkiem ten środek. Fajna sprawa, kiedyś korzystałem i nic mi nie przeciekało.
Inną kwestią jest ogólne zaimpregnowanie materiału już po uszczelnieniu szwów. To też dodatkowy sposób na rozwiązanie Twojego problemu. Spróbuj skorzystać z impregnatu w sprayu Impragnier Spray (https://www.farbyjachtowe.pl/impregnat- ... p-311.html).
Taki zabieg uszczelniania i impregnacji powinien pomóc.
Mam nadzieje, że trochę pomogłem ;)

Re: Szycie namiotu na łódkę , przeciekające szwy .

: 26 paź 2017, o 20:25
autor: Tabor
Dzięki za odpowiedz . Podkleiłem szwy specjalną taśmą na gorąco i jak na razie nic nie przecieka .
Od dwóch tygodni non stop pada deszcz i nic. Co do impregnacji Cordury to się nie śpieszę może to zrobię jak zacznie materiał przepuszczać wodę , wcześniej chyba nie ma sensu .
Pewnie dla spokoju zabezpieczę szwy tym Nacht Dichter